Pavasaris… Vakar snigo, šiandien ir vėl elegantiškai krenta snaigės. Na, bet jau rytoj bus galima vėl kaitintis prieš saulę ir dar kartą pradėti iškylų sezoną. Mes jau praeitą sekmadienį išbandėm gamtos prieglobsčio šilumą su karšta arbata iš termoso ir naminiais avižiniais sausainiais su riešutų sviestu. Tiesa buvo -2 laipsniai, bet juk Lietuvoj, kai tik išlenda saulė, yra tiesiog būtina kuo greičiau bėgti į lauką, daug vaikščioti ir valgyti sausainius. Mano draugė vokietė yra pasakojusi, kad Vokietijoje vos tik pasirodžius saulei, visi kaip mat užplūsta ledaines, nesvarbu, ar karšta vasaros diena, ar žiemos vidurys! 

Taigi, naudokimės proga, kol dar sninga, kaupkime maisto atsargas ir šildykimės traukdami iš orkaitės kvapnius bananinius-avižinius sausainius su riešutų sviestu (tik trys ingredientai ir saldumas tik iš bananų)! Juk, kai jau išlįs ta saulė, tai jau nebe sausainių kepimai mums rūpės. Na o jeigu vis dėlto pasirinksite ledus, siūlau išbandyti šiuos: naminiai šokoladiniai ledai su riešutų sviestu.

Avižiniai sausainiai su riešutų sviestu

Gaminimo trukmė: apie 30 min.

Reikalinga įranga: orkaitė, kepimo skarda, kepimo popierius, dubuo, šaukštas ir šakutė:)

Reikalingi produktai (jei gaminsite tik sau, dėkite visko dvigubai mažiau): 

  • 2 maži puodeliai avižų (apie 160 g.)
  • 2 vidutinio dydžio labai gerai sunokę bananai (kuo daugiau juodų taškelių, tuo geriau)
  • 3 dideli šaukštai žemės riešutų sviesto

Papuošimai ir pagardai: aš mėgstu sausainius apibarstyti migdolų plokštelėmis ir apipilti agavų sirupu, taip pat į masę galima įmaišyti šokolado gabaliukų ar džiovintų vaisių gabaliukų. Maisto gaminimas juk yra kūryba, todėl eksperimentuokite ir dalinkitės savo atradimais!

Gaminimo procesas:

  1. Sutriname šakute bananus ir sumaišome gautą masę su riešutų sviestu, o po to ir su avižomis. Jeigu norisi, įmaišome papildomų priedų (pvz. šokolado gabaliukų).
  2. Formuojame sausainius ir dedame juos ant kepimo skardos paklotos kepimo popieriumi. Masę galima dėti tiek su šaukštu, tiek formuoti tarp rankų (aišku, jeigu nebijote žaisti ir 100 procentų įsilieti į gaminimo procesą). Formuojant sausainius rankomis, išgausite gražesnę formą. Pabaigus šį procesą, aš sausainius apibarstau migdolų plokštelėmis ir apipilu agavų arba klevų sirupu.
  3. Pašauname į įkaitintą 180 laipsnių temperatūroje orkaitėje ir kepame 15-20 min., kol sausainiai sutvirtės ir šiek tiek paruduos. Aš dažniausiai išimu tada, kai jau sausainių pagrindas būna gerokai parudavęs 🙂

Ir tada jau kaičiame arbatinuką, susirandame termosą ir tyliai tykome saulės! Na, bet jei nesulauksime, tai nuo to sausainiai netaps mažiau skanūs, o arbata apkartusi. Gi visada galima vietoj samanų rinktis palangę ir mėgautis būvimu su savimi sėdint prie lango, ramiai stebint snaiges kovo pabaigoje.