Šiandien mūsų valstybei ir mums visiems yra labai svarbi diena. Tikriausiai visai gražu būtų pasigaminti kažką trispalvio arba bent jau kokį įspūdingą tortą pagal senovinį receptą iškepti. Na, bet aš šiandien noriu daugiau dėmesio skirti tiesiog paprastumui ir buvimui savimi, todėl kepsiu bulvinius blynus, kurie yra dar paprastesni, nei mes esame įpratę. Mes dažnai nedarome to, ko labiausiai norėtume, ir renkamės daryti tai,  kas kitų bus suprasta ir „normalu“. Bet ar pastebėjote, kaip dažnai mes žavimės (gaila, kad kartais tai pasireiškia kaip pavydas) drąsiais žmonėmis ir jų drąsa būti tiesiog savimi?

Taip pat neverta ir apsimesti geresniems nei iš tikrųjų esame. Ar jums tikrai rūpi nuomonė žmonių, kurie jus apkalbės nepaisant to, ar jūs būsite apdriskęs, ar pasipuošęs? Noriu palinkėti Lietuvai ir mums visiems mažiau pompastikos ir praėjus 100 metų pagaliau išdrįsti būti savimi ir tuo didžiuotis, nes mes jau esame pakankamai subrendę pradėti siekti savo svajonių ir būti verti jų. Na ir gal pradedam mokytis pamilti vieni kitus?:) 

Na bet grįžtant prie blynų temos, tai šie blynai yra paprasti tuo, kad juos galima pasigaminti tik iš bulvių ir prieskonių (aš labai mėgstu aštresnius su labai daug pipirų!). Beje, ar žinojote, kad bulves „sutarkuoti“ gali ir jūsų blenderis? 

 

bulviniai blynai

Gaminimo trukmė: 20 min.

Reikalinga įranga: bulvių tarkavimo mašina arba blenderis (aišku tinka ir paprasta burokinė tarka, na, bet įspėju, kad tada nebus jau taip greita ir be pastangų!)

Reikalingi produktai (2 porcijoms): 

  • 1 kg bulvių (nesu bulvių ekspertė, tai gal sotumas priklauso dar ir nuo bulvių rūšies, tai gal kartais ir mažiau užtektų, bet mums tai ne)
  • pagal skonį šiek tiek druskos ir pipirų (aš mėgstu labai daug pipirų ir kartais šiek tiek kajeno, su prieskoniais galite eksperimentuoti, juk laisva Lietuva!)
  • aliejaus kepimui

Kadangi šventė tai šįkart valgiau su sūdytais baravykais (prieš tai per naktį mirkytais vandenyje) ir svogūno laiškais dėl grožio!

Gaminimo procesas:

  1. Nuskutame bulves ir sutarkuojame jas į vientisą masę, na arba kaip jau išeina, jeigu naudojame paprastą tarką. Su šaukštu kiek išeina nusemiame atsiskyrusį skystį. Įmaišome druskos, pipirų ir kitų norimų prieskonių.
  2. Kepame gerai įkaitintoje keptuvėje su aliejumi kaip visus blynus dėdami po šaukštą tešlos ir po kelių minučių apversdami.
  3. Valgome ir didžiuojamės savimi ir savo Valstybe!

O koks gi jūsų mėgstamiausias Lietuviškas patiekalas?