Kad ir kiek bekalbėtume apie įkvėpimo virtuvėje šaltinius, galiausiai tenka pripažinti, kad geriausias idėjas vakarienei pateikia mūsų šaldytuvo turinys, o ypač tie produktai, kurie jau po minutės suges, jeigu jų nesuvalgysim. Būtent taip tradiciškai prasidėjo šio patiekalo istorija. Pastaruoju metu itin pamėgau orkaitėje keptus briuselio kopūstus ir saldžias bulves. Kurį laiką šias daržoves valgiau tiesiog vienas, kol šaldytuve neužsistovėjo indelis humuso, kurį reikėjo kuo greičiau suvalgyti. Nuo to karto, pamarinavus daržoves ir pašovus jas į orkaitę, visada skubu greitai pasigaminti šviežio naminio humuso (jei iki šiol naminis humusas jums atrodydavo neskanus, būtinai išbandykite šį receptą: greitas klasikinis humusas). Tiesa, turiu prisipažinti, kad šio derinio su humusu užsimanau būtent vakarais, o mano turimas blenderis yra ne tik galingas, bet ir mėgstantis patriukšmauti,  todėl kiekvieną kartą labai tikiuosi, kad mano kaimynai nepastebi to periodiško minutės trukmės neaiškios kilmės ūžimo vėlais žiemos vakarais! Kai viskas paruošta, ateina ramybės metas, galima prisėsti, tyliai merkti daržoves į humusą ir su kiekvienu kąsniu nustebti, kaip skanu! O jeigu rimtai, tai tokio idiliško valgymo mano namuose nebūna: visi godžiai kemša, skuba, kad tik daugiau prisikimštų šio gėrio ir pešasi dėl kiekvieno kąsnio! 

P.S. šaltais žiemos vakarais tai tiesiog idealus patiekalas, kuris sušildo ne tik kūną, bet ir namus! O ar jūs irgi po gaminimo paliekate atviras orkaitės durelės tam, kad sušiltų ir pakviptų namai? 🙂 

 

Orkaitėje keptos daržovės su humusu

Gaminimo trukmė: apie 1 valanda, bet virtuvėje praleisite kur kas trumpiau!

Reikalinga įranga: orkaitė, kepimo skarda ir puodas + blenderis ar maisto smulkintuvas, jeigu humusą gaminsite namie

Reikalingi produktai (2-3 porcijoms): 

  • 500 g. briuselio kopūstų
  • 2 didelės saldžios bulvės
  • Daržovių marinavimui: druska, pipirai, rapsų aliejus (jis vienas tinkamiausių kepimui).Taip pat galite panaudoti ir kitų savo mėgstamų prieskonių, pvz. baziliko, raudonėlio, čiobrelių ir pan. Aš labai mėgstu dėti prieskonius pagal nuotaiką, bet beveik visada įdedu kajeno.
  • Humusas (galite pasigaminti pagal šį receptą: greitas klasikinis humusas)

Gaminimo procesas:

  1. Nupjaustome briuselio kopūstų galiukus ir perpjauname juos per pusę. Nulupame saldžias bulves ir jas supjaustome mažais vienodo dydžio gabaliukais.
  2. Briuselio kopūstus ir saldžių bulvių gabalėlius sudedame į vieną didelį indą, apipilame rapsų aliejumi, balzaminiu actu (nebūtina, jei valgysite su humusu), apibarstome druska, pipirais, kitais savo mėgstamais prieskoniais. Viską gerai išmaišome ir paliekame pasimarinuoti. Marinavimosi laikas priklausys nuo jūsų kantrybės, kuo ilgiau, tuo skaniau, tačiau jeigu valgome su humusu, ilgas marinavimas nėra toks svarbus, nes labai daug skonio suteikia humusas.
  3. Pasibaigus kantrybei sudedame jau skonį įgavusias daržoves į orkaitę ir kepame 180-200 laipsnių temperatūroje, kol suminkštės ir šiek tiek paskrus. Pradėkite tikrinti po 30 min. Man dažniausiai prireikia 30-40 min., kad būtų skanu. Svarbiausia sulaukti, kol iškeps saldžios bulvės, kurios turėtų būti pakankamai minkštos.
  4. Kol kepa daržovės pasiruošiame naminį humusą
  5. Pasibaigus kepimui, paliekame atviras orkaitės durelės, šildome namus ir aišku ragaujame bei atrandame naujus skonius!

 

Orkaitėje keptos daržovės su humusu