Nors ir didžiąją dalį mano mitybos raciono galima laikyti pakankamai sveika, tačiau vis dar negaliu atsispirti čipsams. Na bent jau tradicinių čipsų nebevalgau, o tie geresni iš avinžirnių ar lęšių yra beveik prabangos prekė, todėl tai mane sulaiko nuo maitinimosi vien tik jais (nors būta ir tokių išbandymų sveikatai, kai užklupo akcijos). Dabar vis dažniau, kai noriu kažką pagraužti vakarais, renkuosi orkaitėje keptus traškius avinžirnius, kurie kiekvieną kartą gali būti vis kitokio skonio, todėl niekada neatsibosta. Pabandykite ir jūs, jeigu turite silpnybę nesveikiems užkandžiams arba šiaip esate smalsūs ir norite išbandyti kažką naujo. Tiks ir tiems, kurie yra sukaupę daug įvairių prieskonių ir neturi kur jų dėti:)

 

Traškūs avinžirniai

 

Gaminimo trukmė: apie 30 min.

Reikalinga įranga: orkaitė, kepimo skarda, kepimo popierius (greičiausiai nebūtina), popieriniai rankšluosčiai, dubenėlis ir šaukštas:) Taip pat visai naudinga turėti ir sietelį avinžirniams nuplauti ir nuvarvinti.

Reikalingi produktai: 

  • 1 skardinė avinžirnių (galite naudoti ir per naktį mirkytus ir po to išsivirtus). Galite nusipirkti/išsivirti ir daugiau avinžirnių, nes būna labai liūdna, kai norisi pakartoti patikusį patiekalą, bet neturi daugiau reikiamų produktų!
  • Šiek tiek aliejaus (aš kepimui naudoju rapsų aliejų).
  • Kokių tik norite prieskonių! (šįkart dariau dviejų skonių: 1) druska+karis 2) druska + aštrios rūkytos paprikos milteliai. Galite netgi išbandyti saldžius variantus su cinamonu ir kažkuo saldaus (cukrumi ar klevų sirupu). Realiai tinka bet kas!

Gaminimo procesas:

1)  Nuplauname avinžirnius ir paliekame 30 sekundžių nuvarvėti vandeniui (jeigu turime sietelį). Avinžirnius beriame ant popierinių rankšluosčių ir kiek įmanoma labiau juos nusausiname. Jei neturite rankšluosčių galite pabandyti tiesiog juos kažkur paberti ir palikti išdžiūti (apie 30 min.).

2) Nusausintus avinžirnius apšlakstome su šiek tiek aliejaus (turėtų užtekti 1 valgomojo šaukšto) ir apiberiame savo mėgstamais prieskoniais. Viską gerai išmaišome.

3) Paberiame paruoštus avinžirnius ant skardos (geriausia ant kepimo popieriaus) ir kepame apie 30 min. 200 laipsnių temperatūroje. Visai naudinga būtų kas 5-10 min. juos vis pajudinti su mentele, o jau praėjus maždaug 25 min. pradėti tikrinti, ar jie dar nepakankamai sutvirtėję. Jie turėtų būti pakankamai tvirti ir traškūs!

4) Valgome kaip užkandį arba pagardiname salotas!

 

Traškūs avinžirniai