Prisipažinsiu, kad vaikystėje tinginio labai nemėgau ir nesupratau, kodėl jį taip visi dažnai gamina. Na ir dabar nelabai mėgstu desertų, kurių neįmanoma valgyti neužsigėrus arbata. Idėja pasigaminti tinginį kilo savo gimtajame mieste nusipirkus kondensuoto kokosų pieno. Ta ant palangės stovinti skardinė vis nedavė mamai ramybės, todėl vieną savaitgalį man vėl grįžus namo, ji pagamino iš jo tinginį. Ši tinginio versija mums visai patiko, tačiau sugalvojome, kad norime dar sveikesnės versijos su mažiau cukraus ir kondensuotą kokosų pieną pakeitėme tiesiog paprastu kokosų pienu iš skardinės. Ir tada supratau, kad čia yra būtent tokia tinginio versija, kuri būtų man patikusi vaikystėje!

Taigi grįžtam į vaikystę: 3 paprasti ingredientai, 10 minučių darbo ir daug pastangų atsispirti nesuvalgyti šio gėrio jam dar nesustingus! 

 

Veganiškas tinginys su kokosų pienu

 

Gaminimo trukmė: apie 10 min + laukimas, kol tinginys sustings

Reikalinga įranga: šaldytuvas, puodas ir indas, kuriame bus stingdomas tinginys

Reikalingi produktai: 

  • 1 plytelė juodojo šokolado be pieno miltelių (tinka šie juodi šokoladai: Pergalės, TAITAU, Laima, Heidi, Rūtos ekologiškas, Vilnius. )
  • 2 pakeliai pačių paprasčiausių sausainių (tinka: klasikinė „Gaidelio“ versija“, „Du gaideliai“, „Arbatiniai“, „Cento“, o jeigu ieškote sausainių be palmių aliejaus – didžiosiose Maximose galite rasti šių sausainių)
  • 1 skardinė riebaus kokosų pieno (skardinės viršuje turėtų būti riebioji dalis, kurią būtų galima iškabinti su šaukštu, o dugne – skystis, kurį taip pat panaudokite)

Gaminimo procesas:

  1. Puode ant nedidelės ugnies pakaitiname šokoladą kartu su kokosų pienu (kaip jau minėjau, galite naudoti tik riebiąją dalį, jeigu norite tvirtesnės konsistencijos, tačiau visai neblogai gaunasi ir supylus visą skardinę). Maišome, kol šokoladas ištirps.
  2. Sulaužome sausainius ir suberiame juos į puodą. Viską gerai išmaišome.
  3. Gautą masę supilame į formą (aš naudoju kepimui orkaitėje skirtą indą) ir pravėsus įdedame į šaldytuvą arba nunešame į balkoną (vasarą šis būdas nelabai tinka).
  4. Kantriai laukiame, kol masė sustings (aš dažniausiai laikau per naktį), ir sulaukus jau galime valgyti! Neišsigąskite, kad masė yra gana skysta, ji tikrai sustings!

P.S. Valgant šį tinginį labai sunku sustoti, mes su draugu šiandien pusryčiams netyčia surijom puse luito šio tinginio, todėl atsargiai!

 

Veganiškas tinginys su kokosų pienu