Ar žinote, kad sorbetas ir šerbetas nėra sinonimai? Sorbetas dažniausiai gaminamas iš vaisių tyrės, sulčių ir kartais cukraus, o mums įprastas šerbetas dažniausiai bus pagamintas iš vaisių sulčių ir pieno, taip pat jame gali būti želatinos ar kiaušinio baltymo. Sorbetas yra daug sveikesnis, jame daugiau vaisių ir jis malonesnės tekstūros nei tiesiog šaldytos sultys, todėl šiandien išmokite paprastai pasigaminti būtent sorbetą!

Nors dabar yra ruduo, tačiau persimonų sezonas yra būtent tada, kai pas mus krenta lapai ir lyja lietus, todėl beveik kiekvienoje parduotuvėje galime pamatyti neblogas nuolaidas šiam vaisiui. Būtent dėl šios priežasties nėra geresnio meto pasigaminti persimonų sorbeto namie! Tik tokiu būdu galima užsimiršti apie prastą orą už lango ir pasvajoti apie praėjusią ar ateinančią vasarą. Jei ir jums atsibodo valgyti tas pačias trintas moliūgo sriubas, šiltus troškinius ir obuolių pyragus, bėkit pirkti akcijinių persimonų ir kabinkit vasaros skonį dideliais kąsniais!


Gaminimo trukmė: 2-10 min (labiausiai priklauso nuo turimo blenderio kokybės)

Reikalinga įranga: blenderis (kokteilinė)

Reikalingi produktai:

  1. Gerai prinokę bananai (kuo labiau taškuoti, tuo geriau)
  2. Gerai prinokę persimonai
  3. Vanduo
  4. Papuošimai (nebūtina): vaisiai, uogos, pūstos kruopos ir pan.

Vaisių kiekis priklauso nuo jūsų norų, t.y. kokio dydžio porciją esate pasiryžęs įveikti. Bananų ir persimonų kiekis turėtų būti apylygis (t.y. santykis 1:1). 

Gaminimo procesas:

  1. Pasiruošiame vaisių atsargas: nulupame bananus ir persimonus. Supjaustome ir sudedame į šaldiklį (aš tam naudoju šaldymui skirtus maišelius, na bet dar geriau, jei turite pvz. plastikinių dėžučių, likusių nuo ledų ar kitų produktų. Dežutėse vaisiai stipriai nesulips ir juos bus lengviau panaudoti sorbeto gamybai).
  2. Į kokteilinę įpilame šiek tiek vandens, sumetame šaldytų bananų ir persimonų gabaliukus, ir viską sumalame iki vientisos masės. Jeigu jūsų įrangai tai per daug sudėtinga užduotis, pilame dar šiek tiek vandens, arba palaukiame, kol vaisiai šiek tiek atitirps. Taip pat malimo metu galima įmesti ir šviežių (nešaldytų) persimonų ir/arba bananų, tačiau tada greičiausiai neteksime sorbetui būdingos glotnios tekstūros, na bet skonis vis tiek bus labai geras!
  3. Štai taip paprastai sugrąžinome vasaros pojūtį į savo namus. Sudedame gautus ledus į gražų indelį ir, jeigu norime, dar papuošiame, kad būtų smagiau valgyti. Papuošimui tinka beveik viskas: pjaustyti vaisiai, granatų sėklos, uogos, pūstos kruopos (pvz. burnočio arba sorų), šokolado ar kokoso drožlės ir pan. Šie ledai nėra labai intensyvios spalvos, todėl papildomi ryškūs  papuošimai tikrai pagyvins vaizdą ir pakels nuotaiką.
  4. Ragaujame!